Youtube Yorumlar Bölümü Değişiyor


0

youtube yorumlar bölümü değişiyor

Youtube’daki yorumlar oldukça rahatsız edici olabiliyor. Emek verilerek çekilen youtube videolarının altındaki yorumlar, kanal sahibini de videoyu izleyenleri de rahatsız ediyor. Özellikle çocukların izlediği videoların altındaki yorumlar çocukların psikolojisini kötü yönde etkiliyor.

Bu yılın başlarında, platform, rahatsız edici miktarda pedofilik yorum bulduktan sonra çocuk videolarına ilişkin yorumları kapatmıştı ve yorumlarda bir sürü nefret dolu konuşma da vardı. Şimdi, YouTube, yorumları mobil uygulamalara taşıyabilecek bir değişikliği test ediyor. Kullanıcılar yorum okumak isterse yorum kısmını kendileri bulması gerekecek.

YouTube’un mevcut iOS ve Android mobil uygulamalarında, kullanıcıların yorum bölümüne ulaşmak için videoyu, etkileşim düğmelerini ve önerilen içeriği kaydırması gerekir. XDA Developers’ın ilk bildirdiği gibi, bazı Android kullanıcıları şimdi sayfanın en üstünde yeni bir düğme görüyor. Yorumları görmek için kullanıcıların yeni bir pencere açan düğmeyi tıklamaları gerekiyor.

Yorumları başka bir sayfaya yerleştirerek, platform insanların onları görmek zorunda kalmasını engelliyor. Diğer taraftan, çoğu kullanıcının mobil uygulamalarında yorumları görmeden önce biraz kaydırma yapması gerektiğinden, sayfanın üst kısmındaki bir düğme aslında daha kolay erişim sağlayabilir. Google, testi Engadget’a verilen açıklamada doğruladı (tam metin aşağıdadır), ancak şirket bunun yorumların gizlenmesi için bir girişim olup olmadığını söylemedi.

Bir YouTube sözcüsü Engadget’a yaptığı açıklamada şöyle dedi;

Her zaman, insanların kendileri için en önemli olan videolarını daha kolay bulmasına, izlemesine, paylaşmasına ve etkileşime geçmesine yardımcı olma yollarını deneriz. İzleme sayfasında yorumların nasıl görüntüleneceğine dair birkaç farklı seçeneği test ediyoruz. Bu, YouTube’da her zaman yaptığımız birçok küçük denemeden biridir ve bu denemelere ilişkin geri bildirimlere dayanarak özellikleri daha geniş bir şekilde yaymayı düşüneceğiz.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş onlarda beğensin!

0
Yusuf Albayrak
Biz de meşhurdur "kimse kendinden daha bilginini sevmez" bu da bizim yüzyıllar boyu süre gelen "Türk özgürdür, kimseye boyun eğmez" kalıbının bir parçasıdır. "Kişi kendi gibi sanır herkesi" düşüncesinden ziyade, eğri oturup doğru konuşuyor bilgimizi demagojistçe paylaşıyoruz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir