Youtube Yorumlar Bölümü Değişiyor


0

youtube yorumlar bölümü değişiyor

Youtube’daki yorumlar oldukça rahatsız edici olabiliyor. Emek verilerek çekilen youtube videolarının altındaki yorumlar, kanal sahibini de videoyu izleyenleri de rahatsız ediyor. Özellikle çocukların izlediği videoların altındaki yorumlar çocukların psikolojisini kötü yönde etkiliyor.

Bu yılın başlarında, platform, rahatsız edici miktarda pedofilik yorum bulduktan sonra çocuk videolarına ilişkin yorumları kapatmıştı ve yorumlarda bir sürü nefret dolu konuşma da vardı. Şimdi, YouTube, yorumları mobil uygulamalara taşıyabilecek bir değişikliği test ediyor. Kullanıcılar yorum okumak isterse yorum kısmını kendileri bulması gerekecek.

YouTube’un mevcut iOS ve Android mobil uygulamalarında, kullanıcıların yorum bölümüne ulaşmak için videoyu, etkileşim düğmelerini ve önerilen içeriği kaydırması gerekir. XDA Developers’ın ilk bildirdiği gibi, bazı Android kullanıcıları şimdi sayfanın en üstünde yeni bir düğme görüyor. Yorumları görmek için kullanıcıların yeni bir pencere açan düğmeyi tıklamaları gerekiyor.

Yorumları başka bir sayfaya yerleştirerek, platform insanların onları görmek zorunda kalmasını engelliyor. Diğer taraftan, çoğu kullanıcının mobil uygulamalarında yorumları görmeden önce biraz kaydırma yapması gerektiğinden, sayfanın üst kısmındaki bir düğme aslında daha kolay erişim sağlayabilir. Google, testi Engadget’a verilen açıklamada doğruladı (tam metin aşağıdadır), ancak şirket bunun yorumların gizlenmesi için bir girişim olup olmadığını söylemedi.

Bir YouTube sözcüsü Engadget’a yaptığı açıklamada şöyle dedi;

Her zaman, insanların kendileri için en önemli olan videolarını daha kolay bulmasına, izlemesine, paylaşmasına ve etkileşime geçmesine yardımcı olma yollarını deneriz. İzleme sayfasında yorumların nasıl görüntüleneceğine dair birkaç farklı seçeneği test ediyoruz. Bu, YouTube’da her zaman yaptığımız birçok küçük denemeden biridir ve bu denemelere ilişkin geri bildirimlere dayanarak özellikleri daha geniş bir şekilde yaymayı düşüneceğiz.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş onlarda beğensin!

0
Yusuf Albayrak
Biz de meşhurdur "kimse kendinden daha bilginini sevmez" bu da bizim yüzyıllar boyu süre gelen "Türk özgürdür, kimseye boyun eğmez" kalıbının bir parçasıdır. "Kişi kendi gibi sanır herkesi" düşüncesinden ziyade, eğri oturup doğru konuşuyor bilgimizi demagojistçe paylaşıyoruz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Format Seç
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Trivia Test
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevaplarla ilgili sorular dizisi
Anket
Voting to make decisions or determine opinions46/5000
Hikaye
Embed ve Visual ile Biçimlendirilmiş Metin
Liste
Klasik İnternet Dinletileri
Geri Sayım
Klasik İnternet Geri Sayımları
Listeyi Aç
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi gönderim için oy verin
İlan Listesi
En iyi liste öğesine karar vermek için oylama veya reddetme
Uydurma
Özel uydurmalar yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Ses
Soundcloud veya Mixcloud Embedleri
Görsel
Fotoğraf ya da GIF
Gif
GIF Formatı