Yeni bir ilişkide dikkat etmeniz gerekenler


0

Yeni bir ilişkide dikkat etmeniz gerekenler

Yeni bir ilişkide dikkat etmeniz gerekenler ne bilmiyorsanız yazımıza göz atmanızı tavsiye ederiz. Bir süredir yalnızsınız ve birini hayatınıza alma cesaretini gösterdiniz. Tebrikler. Ama esas sorun yeni bir ilişkide dikkat etmeniz gerekenler. Ne yapacağınızı bilmiyorsunuz. O zaman hep birlikte yeni bir ilişki için tavsiyeler nelerdir bir bakmakta fayda olacaktır.

Yeni bir ilişkide yapılması gerekenler

1- İşleri ağırdan alın

Yeni bir ilişki, yeni bir heyecan demektir. Onu tanıma süreci de. İşin içine bir de duygular girince ortalık biraz karışıyor. Duygularınıza kulak verip, her şeyi çok hızlı ilerletmeye çalışmayın. Heyecanınızı kontrol etmek zor olsa da işleri ağırdan alın. Birbirinizi tanımak için daha fazla zaman ayırın. İlişkinizde keşfedilecek çok yerler var. İlk zamanların tadını çıkarın.

2- Birlikte uyumak için acele etmeyin

Birlikte uyumak için acele etmeyin. Aktif cinsellik ve cinsel uyum bir ilişki de çok önemli olsa da birbirinizi tanımadan bu konuda aceleci davranmayın. Birlikte uyumak beraberinde büyük sorumluluklar getirdiğini unutmayın. Eylemlerinizin sonuçlarını almaya hazır olun. Bunun için her iki tarafında olgun olması gerekir.

3- Beklentilerinizi ayarlayın.

İlişkilerinizden beklentileriniz de net olun. Beklentilerinizi belirleyin. İlişkiden ve partnerinizden ne beklediğinizi  netleştirin. Partnerinizden ne isteyip istemediğinize karar verin. Beklentilerinizi onunla paylaşın. Ayrıca bu beklentilerin farkında olmanızı ve uyum sağlamanızı kolaylaştırır.

4- Karşılaştırmayın

Şu anda ki partnerinizle, daha önceki partnerinizi karşılaştırmayın. Yeni ilişkiniz için haksızlık olur. Eğer karşılaştırma yapacaksanız yeni bir ilişkiye başlamayın. Anı yaşayın. Partnerinizin farklı biri olduğunu unutmayın.

5- Güçlü bir iletişim kurun

Partnerinizle aranızda güçlü bir iletişim kurun. Bu güçlü bir ilişki kurmanın en açık yoludur. Sevdiğiniz ya da sevmediğiniz özellikleri partnerinizle konuşun. Onun da aynı şekilde sizinle konuşmasına izin verin. İletişim güçlü bir anahtardır.

6- Birbirinizden bir şeyler öğrenin

Artık bir ilişki içinde olduğunuz için birbirinizden bir şeyler öğreneceğinizi düşünün. Birbirinizin ilişkiye katkısını kabullenin. Partnerinizin hayata bakış açısı sizden farklı olabilir. Ama yine de düşüncelerini dinlemek için zaman ayırın.  Hayat ilkelerinize saygı göstermeyi öğrenin. İlişkinin birbirinizden bir şeyler öğrenerek gelişmesine izin verin.

7- Birbirinizin eksikliklerini kabul edin

Kimsenin mükemmel olmadığını kabullenin. Eşinizin kusurlarını görmeyi bekleyin. Onun da sizin kusurlarınızı görmesine izin verin. Ona tavsiyelerde bulunun.  Ama birbirinizi değiştirmeye çalışmayın.

8- Arkadaşlarınızı unutmayın

Yeni bir ilişkiniz başlamış olabilir. Ama bu sosyal çevrenizi unutmanız  anlamına gelmez. Ancak  hayatınızın dengesini korumak ilişkiniz için de anahtar vazifesi görür.

9- Kavgalarınızdan ders çıkarın

Mideniz de uçuşan kelebeklerin sona ereceği zamanlarda gelecek. İlk heves geçtikten sonra,yanlış anlamalar yaşanabilir. Kavga da edeceksiniz. Kavgalar,ilişkinizi güçlendirecektir. Kavgalar, ne kadar küçük olursa olsun ayrılma fikrini ortaya getirmeyin. İlişkinizin temelini güçlendiren kavgalarda eşinizle ilgili bilgiler öğrenin. Neye kızıp, sinirlendiğini öğrenirsiniz.

10- Birbirinize karşı sabırlı olun

Birbirinize karşı sabırlı olmayı deneyin. İlişkiniz içinde uyumlu olmayı öğrenin. Eksikliklerinizi görmeye başladığınızda daha da sabırlı olun.

Yeni bir ilişki demek hayatınızda yeni bir başlangıç demektir.

Yeni bir ilişkiye başlarken detaylara dikkat ederseniz, ilişkinizin güçlenmemesi için bir neden kalmayacaktır. İlişkinizin temeli sağlam olacaktır.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş onlarda beğensin!

0
Didem Siklon

ZİRAAT MÜHENDİSİ.AB PROJELERİ UZMANI. AGRANAS DANIŞMANLIK FİRMASI SAHİBİ
Bir Format Seç
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Trivia Test
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevaplarla ilgili sorular dizisi
Anket
Voting to make decisions or determine opinions46/5000
Hikaye
Embed ve Visual ile Biçimlendirilmiş Metin
Liste
Klasik İnternet Dinletileri
Geri Sayım
Klasik İnternet Geri Sayımları
Listeyi Aç
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi gönderim için oy verin
İlan Listesi
En iyi liste öğesine karar vermek için oylama veya reddetme
Uydurma
Özel uydurmalar yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Ses
Soundcloud veya Mixcloud Embedleri
Görsel
Fotoğraf ya da GIF
Gif
GIF Formatı