Venom Film İncelemesi


0

Venom filminin aslında 1981 yılında Piers Haggard tarafından çekilen bir benzeri mevcut.  1981 yapımı Venom her ne kadar korku filmi skalasına girse de kimseyi korkutmamış IMDb’den 6.0 almıştı. Venom kelimesinin Türkçe karşılığı akrep, yılan ve örümceğin sahip olduğu zehirdir.

Gelelim 2018 yapımı Marvel’in sunduğu Venom: Zehirli Öfke filmine. Film Marvel karikatürlerinden uyarlanan ABD yapımı yeni bir süper kahraman filmi. Baş rolü Tom Hardy’e yardımcı rolü Michelle Williams’a jingle’ıda Eminem’e vermişler ve Marvel süper kahraman sektörüne bir oyuncu daha eklemiştir.

Popüler bir gazeteci döneminin en kötü adamına kafa tutmaya yer aradığı için kendini bir anda tam da istediği kötü adamla röportaj yaparken bulur, verir veriştirir. Kötü adam gazeteciyi işinden, evinden, sevdiğinden eder ve kötülüğünü kanıtlar.

Bu arada kötü adamın uzayda bulduğu organizmaları dünyaya getirmesi ve kahraman olacak gazetecimizin, bu organizmaya yakalanarak süper kahraman olması çok gecikmeyecektir. Bu organizma insandan insana bulaşabiliyor, kendine bir konakçı bulup içinde sinsice bekliyor. Tehlike anında süper güçler konakçıya geçiyor ve tehlike atlatılıyor. Süper kahramanımızın bu şekil değiştiren, önünde soyguncu adamı yiyen hallerini gören bakkal teyzemiz “oğlum bu nice haldir” diye çokta şaşırmadan o neydi ki öyle deyip konuyu geçiştiriyor. Ulu orta şekil değiştiren, hoplayan, zıplayan bir türlü ölemeyen bu süper kahramanlar serisine bir yenisi daha eklenmiş bulunuyor.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş onlarda beğensin!

0
Yusuf Albayrak
Biz de meşhurdur "kimse kendinden daha bilginini sevmez" bu da bizim yüzyıllar boyu süre gelen "Türk özgürdür, kimseye boyun eğmez" kalıbının bir parçasıdır. "Kişi kendi gibi sanır herkesi" düşüncesinden ziyade, eğri oturup doğru konuşuyor bilgimizi demagojistçe paylaşıyoruz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir