The Protector (Hakan Muhafız) Dizi İnceleme


0

The Protector (Hakan Muhafız)

The Protector (Hakan Muhafız) dizisini demagojist olarak inceledik. İpek Gökdel’in Karakalem ve Bir Delikanlı’nın Tuhaf Hikayesi adlı romanından uyarlanan The Protector,  Netflix’ın ilk Türk dizisi olarak yayımlandı. Dizide kısaca, genlerinde muhafız kanı taşıyan Hakan , geçmişten gelen bir gömleği giyince de özel güçlere sahip oluyor. Çok güçlü, çevik, kurşun geçirmeyen bir kahraman olarak karşımıza çıkıyor. Kötü niyetli ölümsüzleri öldürme görevi olan Hakan babasından kalan görevleri yerine getirebilmek adına ölümsüz denen kişileri avlamaya çalışacağını görüyoruz. Tabii muhafızların yardımcısı olan sadıkların yardımıyla.

hakan muhafız (the protector)

Kendini birden bire fantastik bir dünyanın içinde bulan Hakan başlarda çok şaşkın görünse de olaylara çok çabuk adapte olduğunu düşünüyorum.  Henüz ölümsüzler kim, neden tehlikeliler, nereden gelmişler, amaçları ne olduğunu anlamadan düşman ilan edildiler.

protector5

Gömleğe gelirsek, gömleğin hikayesi daha ayrıntılı, efsanevi anlatılabilirdi. Tabii bir de, tamam giydin de gömleği içine mi çektin nereye gitti?

the protector1

Süper kahramanlarımızın da kim olup, nereden geldikleri anlaşılacak şekilde verilemediğini düşünüyorum. Biz sadığız, sana sadığız. Nereden geldiniz, hikayeniz nedir?

the protector2

Hakan’ın duyguları da tam olarak yansıtılamamış. Çok hararetli, duygularını yansıtamıyor seyirciye. Ne acısını ne sevincini yaşatamıyor.

the protector3

Kısaca eleştirilerim bu şekilde. Yine de ilk Türk dizisi Netflix’ta yer aldığı için mutlu ve gururluyuz. Yapımcılar, eleştirileri göz önüne alıp ilerde daha kaliteli diziler çıkarabilir diye umuyorum. Dizinin devamında neler karşımıza çıkacak diye merakla bekliyoruz.

protector4

 


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş onlarda beğensin!

0
Yusuf Albayrak
Biz de meşhurdur "kimse kendinden daha bilginini sevmez" bu da bizim yüzyıllar boyu süre gelen "Türk özgürdür, kimseye boyun eğmez" kalıbının bir parçasıdır. "Kişi kendi gibi sanır herkesi" düşüncesinden ziyade, eğri oturup doğru konuşuyor bilgimizi demagojistçe paylaşıyoruz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Format Seç
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Trivia Test
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevaplarla ilgili sorular dizisi
Anket
Voting to make decisions or determine opinions46/5000
Hikaye
Embed ve Visual ile Biçimlendirilmiş Metin
Liste
Klasik İnternet Dinletileri
Geri Sayım
Klasik İnternet Geri Sayımları
Listeyi Aç
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi gönderim için oy verin
İlan Listesi
En iyi liste öğesine karar vermek için oylama veya reddetme
Uydurma
Özel uydurmalar yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Ses
Soundcloud veya Mixcloud Embedleri
Görsel
Fotoğraf ya da GIF
Gif
GIF Formatı