Reptilian Nedir?


0

Reptilian Nedir?

reptilianReptilian bir sürüngen ırk teorisidir. Sürüngen, kertenkele ya da yılan derili insanlar olarak bilinir. Latin kökenli dillerde draconians, saurians ya da reptoids olarak geçer. Babillilere kadar dayanan bu sürüngen ırk teorisi aslında ortaya yeni çıkan bir şey değil. Babil, Sümer ve Akad tanrıları olan Annunakilerin tüm totem, resim ve figürlerinde sürüngen ırk teorisini destekleyen veriler bulunmaktadır. Bu inanç figürleri sonraları mısır krallarında da görülür.

Yakın tarihte ilk olarak teosofi cemiyetinin kurucusu Madam Blavatsky’den (Helena Blavatsky) ilham alan, Robert E. Howard’ın 1929 yılında yazdığı “Gölge Krallık” öykü kitabının bir bölümünde “Yılan Erkekler” den bahseder. Son yıllarda çekilen onlarca film ve dizi pullu deriye sahip üstün yaşam formlarını konu alır. Bunların arasında Stargate Atlantis dizisinde pullu derili zeki yaşam formunu konu alır. Fringe adlı dizi de ise şekil değiştiren yarı insan yarı makine hibrit yapıda bir varlık geçer.

Blavatsky’nin en büyük eseri olan The Secret Doctrine kitabında bir zamanlar Lemurya adında kayıp bir medeniyette yaşayan ejderha adamlardan bahsetmiştir. Reptilian ırkını popüler kültüre taşıyan hakkında 20’den fazla kitap yazan David Icke hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

 


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş onlarda beğensin!

0
Yusuf Albayrak
Biz de meşhurdur "kimse kendinden daha bilginini sevmez" bu da bizim yüzyıllar boyu süre gelen "Türk özgürdür, kimseye boyun eğmez" kalıbının bir parçasıdır. "Kişi kendi gibi sanır herkesi" düşüncesinden ziyade, eğri oturup doğru konuşuyor bilgimizi demagojistçe paylaşıyoruz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir