Kötü Giden İlişkiyi Kurtarmanın Yolları


1
1 Puan

Kötü Giden İlişkiyi Kurtarmanın Yolları

Kötü giden ilişkiyi kurtarmanın yolları için arayış içindeyseniz, bu yazımızda konu ile ilgili ipuçlarını bulabileceksiniz.

Uzun süreli ilişkilerde bir süre sonra tarafların birbirlerine olan ilgilerini kaybetmeleri, ilişkinin monotonlaşması gibi nedenlerle, kötü giden bir ilişkiye dönüşebiliyor. Başlangıcında size mutluluk veren ilişki, bu haliyle çekilmez bir duruma girdiğinde, kötü giden ilişkinizi kurtarmanın yollarını bulmaya çalışıyoruz.

1- Kendinizi kontrol edin

Kendinizi ilişkiniz hakkında dolduruşa getirip, öfkelenmeden önce kendinize nelerin olup bittiğini sormayı bırakın. Kırgın ve kızgınlığınızın sebebi eşiniz mi? Emin olun bu hissettiğinizin büyük oranda onunla ilgisi yok. Hissettiklerinizi, eşinize yansıtmadan önce bu durumu kontrol altına alın.

2- Kendinize özel alanlar bırakın

Bir çift olarak çok sosyal bir çift olsanız bile, bireysel olarak kendinize özel zamanlar ayırın. Bunun için 15 dakika bile yeterli olabilir. Çift olmanız her şeyi birlikte yapmanızı ve her yere birlikte gitmenizi gerektirmez.

3- TV ve Cep telefonlarını yemek boyunca açmayın ya da onlarla ilgilenmeyin

Yemek yediğiniz sırada televizyon ve cep telefonlarınızı açmayın ya da onlarla ilgilenmemeye çalışın. Bu size eşinizle gün boyu yaptıklarınızı paylaşma ve iletişim kurma olanağı tanıyacaktır.

4- Birlikte duş alın

Çok yoğun geçen bir günün ardından, duş almak isteyebilirsiniz. Duşunuzu eşinizle birlikte alırsanız, bu size daha çok birbirinize dokunma fırsatı verir. Bu da ilişkinizi canlı tutmanın diğer bir yolu olabilir.

5- İletişiminizi yüz yüze yapın

Önemli konularla ilgili görüşmelerinizi eşinizle yüz yüze yapın. Asla önemli konuları, anlık mesajlaşma, e-posta ve diğer iletişim seçeneklerini seçmeyin. Durum acilse o zaman telefonla konuşun. Yüz yüze konuşmak hem iletişiminizi arttırır hem de olumlu sonuçlanma şansı artar.

6- Asla sarılma şansını kaçırmayın

Sarılmak fiziksel şefkat göstermenin bir yoludur. Eşiniz size sarılırsa başınızı göğsüne yaslayıp 1 dakikalığına o anın tadını çıkarın. Uykuya dalmadan önce veya ilk uyandığınızda sarılmak için 15 dakika önce yatağa gidin. Güne başlamanın ve bitirmenin en iyi yolu budur.

7- Birbirinize küçük hediyeler almak için özel günlerin olmasını beklemeyin

Sadece özel günlerde değil alışveriş yaparken, size eşinizi hatırlatan bir şey gördüğünüzde onu eşiniz için satın alın. Onun için özel ve romantik bir yemek hazırlamak istiyorsanız bunu hemen yapın. “Asla cömert bir dürtüye” karşı koymayın sözü bu gibi durumlar için biçilmiş kaftan sayılabilir. Romantik ilişkilerde bu durum 2 kat fazladır.

8- Rutini değiştirin

İlişkinizi monotonluktan kurtarmak için her zaman yaptığınız şeylerden farklı bir şeyler yapın. Bu romantizm hissini de ayakta tutacaktır.

9- Eşinizi asla küçümsemeyin

Topluluk önünde veya topluluk dışında ne yaparsanız yapın, eşinizi küçümsemeyin. Saygısı biten bir ilişki de her şey bitmiş demektir unutmayın. İlişkilerde taraflar birbirleriyle çok rahatladıkları için bazı şeyleri gözden kaçırabiliyorlar. Eğer bir ilişki de saygı yoksa ilişkide yok anlamına gelir.

10- Yatmadan önce birbirinize bakarak zaman geçirin

Çok yorgun geçen bir günün ardından, hemen yatağa girip uyumak çok cazip gelebilir ancak yatağa girdiğinizde eşinizle yüz yüze dönüp birbirinizin gözünüzün içine bakın. Gerçekten de bakın. Bunu düzenli olarak yaptığınız da birbirinize ne kadar yakınlaştığınız sizin de dikkatinizi çekecektir.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş onlarda beğensin!

1
1 Puan
Didem Siklon

ZİRAAT MÜHENDİSİ.AB PROJELERİ UZMANI. AGRANAS DANIŞMANLIK FİRMASI SAHİBİ
Bir Format Seç
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Trivia Test
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevaplarla ilgili sorular dizisi
Anket
Voting to make decisions or determine opinions46/5000
Hikaye
Embed ve Visual ile Biçimlendirilmiş Metin
Liste
Klasik İnternet Dinletileri
Geri Sayım
Klasik İnternet Geri Sayımları
Listeyi Aç
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi gönderim için oy verin
İlan Listesi
En iyi liste öğesine karar vermek için oylama veya reddetme
Uydurma
Özel uydurmalar yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Ses
Soundcloud veya Mixcloud Embedleri
Görsel
Fotoğraf ya da GIF
Gif
GIF Formatı