">Demagojist - Marjinal Bilgi KaynağıHeterokromi Nedir - Nedir İçerikleri - Demagojist Topluluğu

Heterokromi Nedir


0

Heterokromi, bir kişinin göz renklerinin farklı renklerde olmasıdır. Bir kaç çeşidi vardır. Komple, bir iris diğerinden farklı bir renkte olmasıdır. Bir irisin parçası, diğerlerinden farklı bir renk olduğunda, buna kısmi denir. Merkezi, irisin dış alanından farklı bir renk olan bir iç halkanın olduğu zamandır.

Ancak heterokromi’ye neden olan ve durumla ilgili olan insanlar ne yapmalıdır?

heterokromi

Heterokromi Nedenleri

Heterokromi’nin birçok türü ve nedeni vardır. Bir bebek onunla doğabilir veya doğumdan hemen sonra gelişebilir. Bu durumlarda, konjenital heterokromi denir.

Çoğu durumda, heterokromi ile doğan çocuklar başka semptomlar yaşamazlar. Gözlerinde veya genel sağlıklarında başka problemleri yoktur. Bununla birlikte, bazı durumlarda başka bir durumun belirtisi olabilir.

göz renkleri farklı bebek

Bebeğinizin heterokromisi varsa, bir göz doktoru tarafından muayene edilmelidir. Göz doktoru,  görünümünü doğrulayacak ve altta yatan nedenleri araştıracaktır. Çoğu durumda, göz rengi değişikliğine neden olan hiçbir hastalık veya durum söz konusu olmayacaktır. Bununla birlikte, bu koşulları dışlamamak önemlidir.

göz renklerinin farklı olması

Heterokromi’yi yetişkin olarak sonradan yaşarsanız veya göz renginiz değişirse, göz doktorunuza başvurun. Altta yatan nedenleri bulmak için ayrıntılı bir göz muayenesi yapabilir ve gerekirse bir tedavi planı hazırlayabilir.

Tedavisi ise altında yatan başka bir problem varsa ona odaklanır. Gözlerle ilgili başka bir sorun yoksa, tedaviye ihtiyaç duyulmaz.

Göz Sağlığı Haberleri ile daha fazla bilgi için Şenol Optik


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş onlarda beğensin!

0
Yusuf Albayrak
Biz de meşhurdur "kimse kendinden daha bilginini sevmez" bu da bizim yüzyıllar boyu süre gelen "Türk özgürdür, kimseye boyun eğmez" kalıbının bir parçasıdır. "Kişi kendi gibi sanır herkesi" düşüncesinden ziyade, eğri oturup doğru konuşuyor bilgimizi demagojistçe paylaşıyoruz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir