Güzellik Standartlarının Yıllar İçindeki Değişimi


0

“Güzellik görecelidir” diyorlar. Gerçekten de öyle mi? Hepimiz beğenilmeyi isteriz ve zamanın ‘güzellik standartlarına’ uymaya çalışırız.

Sporcu blog sahibi Cassey Ho, toplumun kadınlara bahşettiği vücut şeklinin zaman içinde hızlı değiştiğini farketti. Hızlı değişen modanın sinsi doğası, kadınları şaşkın, bitkin ve yetersiz hissettiriyor.Şimdi ise kocaman bir popo ve dar bir bele ihtiyacımız var. Cassey,  güzellik standartlarının yıllar içinde nasıl değiştiğini gösterdi.

Cassey Ho, son zamanlarda güzellik standartlarının değişen doğasını tasvir etmeye karar veren bir fitness eğitmenidir.Güzellik Standartlarının Yıllar İçindeki Değişimi1

Tarih boyunca, ‘mükemmel bir fiziğe sahip olsaydım şöyle görünecektim’ ;Güzellik Standartlarının Yıllar İçindeki Değişimi2
2010-2018 arası instagram modelleri sayesinde, bu görünüşe ulaşmak için plastik cerrahide çok büyük bir artış gözlemlenmiştir. 2012-2018 arası popo implantları ve enjeksiyonları %60 oranında artmıştır.

Güzellik Standartlarının Yıllar İçindeki Değişimi3

1990 ortaları ve 2000′ ler büyük göğüsler ve düz bir karın. 2010’da meme büyütme operasyonu özellikle ABD’de en çok uygulanan kozmetik ameliyattır.

 

Süper sıska olmak o zamanlar pistlere ve magazin kapaklarına çokça konu olmuştur.

Kum saati moda olmuştur. Marilyn Monroe’nun yumuşak hatlarını örnek olabilir. Kadınlar bu fiziğe ulaşmak için kilo alma hapı kullanmışlardır.

Bu dönemde ise minik göğüsler, çocuksu ve genç görünen düz bir figür var. Kadınsı hatların gizlemeyi tercih ediyorlar ve bunu elbiselerde düz bir şekil yaratmak için göğüsler bir bezle bağlanıyormuş.

Bu dönemde ise iyi beslenmek servet ve statü göstergesidir. Sadece fakirler zayıftır düşüncesi vardır.

Moda nasıl ilerlerse vücudumuzu o şekle sokmaya çalışıyoruz. Artık vücudumuza sevgi ve saygıyla davranalım. Güzellik standartlarına boyun eğmeyelim.

 

Vücudunuzu kucaklayın ve çünkü kendi bedeniniz en mükemmel olanıdır!


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş onlarda beğensin!

0
Yusuf Albayrak
Biz de meşhurdur "kimse kendinden daha bilginini sevmez" bu da bizim yüzyıllar boyu süre gelen "Türk özgürdür, kimseye boyun eğmez" kalıbının bir parçasıdır. "Kişi kendi gibi sanır herkesi" düşüncesinden ziyade, eğri oturup doğru konuşuyor bilgimizi demagojistçe paylaşıyoruz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir