Erkeklerin Aldattığını Nasıl Anlarız?


0

Erkeklerin Aldattığını Nasıl Anlarız?

Erkeklerin aldattığını nasıl anlarız sorusunun cevabı herkes için değişik olabilir. Aldatan erkekler evrensel olarak belli başlı hareketleri farkında olmadan yapabiliyorlar. Bu yazımızda, size erkeklerin aldattığını nasıl anlayacağınıza dair ipuçlarını vermeye çalıştık.

Erkekler Neden Aldatır?

Eşinizin ya da partnerinizin sizi aldatıp aldatmadığını düşündüğünüz oldu mu hiç? Ya da beni aldatıyor mu? Diye merak ettiğiniz. Dönem dönem hepimizin aklından bu tarz sorular ve düşünceler geçebiliyor. Peki erkekler neden aldatır?

erkeklerin aldattığını nasıl anlarız

Erkeklerin aldatma ihtiyacı; kendilerine güvensizlikten, başkalarına duydukları ve güvene ilave olarak bunu doğrulatma isteği gibi nedenlerle ortaya çıkar. Ancak en önemli sebep ise; fiziksel ve duygusal memnuniyetsizlik olarak öne çıkar. Aldatılma her ilişki için yıkıcıdır. Eğer uzun süreli bir ilişki istiyorsanız ve eşinizin ya da sevgilinizin sizi aldattığından şüpheleniyorsanız, ipuçlarına göz atmanız da fayda var.

1- Karakteri dışında davranışlar sergiler

Eşinizin ya da partnerinizin karakterini bilmemeniz imkansız. Neye üzüldüğünü, nelere sevindiğini ya da öfkelendiğini ve tepkilerini nasıl verdiğini adınız gibi biliyorsunuz. İşte tam bu nokta da eşinizin sizi aldatıp aldatmadığını anlayabilirsiniz. Öngörülebilir ve tipik davranışları,eylemleri ve rutinleri değişmeye başlamıştır.

Telefonunu nerede ve ne zaman şarj edeceği, banyo da geçirdiği süre, işe gidip gelmesi, işlerde uzayan saatler gibi ince değişiklikleri fark edebilirsiniz. Eşinizin bir çok durumda nasıl davrandığını bildiğiniz için kişiliğinde ortaya çıkan nüansları net şekilde anlayabilirsiniz. Bu normalden sapmalar, size partnerinizin sadakati konusunda uyanık olmalısınız.

2- Görünüşüne daha fazla özen gösterir

Davranış değişikliğinden başka, dış görünüşüne daha fazla odaklanmaya başlar. Dış görünüşüne bu kadar odaklanması da sadakatsizliğin işareti olabilir. Ama eşinizin genel tavrı zaten dış görünüşüne odaklı olmaksa bu durum çok da belirleyici olmayabilir. Ancak, bakışlarından parfümüne, tıraşından giyimine görünüşü ile ilgili her şeyle çok fazla ilgili ise uyanık olmanız faydalı olabilir.

3- Size karışmıyor ve sizi çok fazla özgür bırakıyorsa

Aldatan bir erkeğin bir diğer belirtisi de sizi çok özgür bırakmasıdır. Sizi aşırı derecede özgür bıraktığı gibi ekstra övgü ve iltifatlara boğabilir. Yapılan bir araştırma, aldatan erkeklerin, %66 ‘sının  aldattığı için suçlu hissettiğini ortaya koymuş. Suçluluk hislerini, size sürekli iltifat ederek bastırmak istiyorlar.

4- Sizden uzaklaşır

Aldatan erkeğin bir diğer belirgin özelliği de sizden ve ortak yaşamınızdan uzaklaşmaya başlar. Erkekler aldatıyorsa enerjilerini ve dikkatlerini başkalarına yönlendirirler. Önceliği siz ve sizin ihtiyaçlarınız iken siz ve ihtiyaçlarınızı umursamıyorsa aldatılma ihtimaliniz var demektir.

5- Fiziksel olarak yakınlık kurmaktan uzaklaşırlar

Erkekler aldatmaya başladıkları andan itibaren, partnerleriyle cinsel birlikteliklerini azaltma yolunu gidebilirler. Fiziksel olarak yakınlaşmak istemeyebilirler. Bazı erkekler, çok iyi giden cinsel birlikteliklerine rağmen aldatma yoluna gidebiliyorlar.

6- Sizi, kendisini aldatmakla suçlar

Kendisi aldattığı halde sürekli sizin onu aldatıyor olduğunuzu ima eder, kavga çıkarmanın yollarını arar.

Kişi herkesi kendi gibi bilir düşüncesi bu madde için doğru olabilir. Örneğin sürekli yalan söyleyen biri karşısındaki herkesin yalan söylediğini düşünür.

7- Yalan söylerler

Erkekler, eşlerini aldatıyor ise sürekli yalan söyleme eğilimindedirler. Çünkü aldatma izlerini ve delillerini saklamak ve silmek zorundadırlar. Aslında aldatan bir erkeğin hayatı karmaşık bir hale gelir. Hayatları büyük bir yalan dönüşür. Buna devam edebilmek içinde hikayeler, etkinlikler ve olaylar meydana getirmeye devam ederler.

8- Bilinçli olarak kavga çıkartırlar

Sizinle önemli önemsiz her konuda kavga edebilirler. Bunun amacı sizin odak noktanızı başka yöne çekerek kendi suçlarını fark etmenizi önlemektir.

9- Mahremiyet isterler

Eşinizin metinleri, mesajları, Facebook hesaplarını, silmesinin yanı sıra, gelen ve giden aramaları sildiğini gözlemleyebilirsiniz. Buna ek olarak tarayıcı geçmişini temizlerler. Aldatan erkekler 2 veya daha fazla e-posta adresleri, sosyal medya hesapları ve gizli uygulamalara sahiptir. Hatta bazıları ayrı telefon numaraları, banka hesapları ile kendi özel dünyalarını yaratır. Eğer eşinizin gizliliği eskisinden daha çok istediğini fark ederseniz dikkatli olmanızda fayda var.

10- Aldatmayı sık sık kınar

Yaptığınız konuşmalarda, konu aldatmadan açılırsa, aldatan kişiyi kınayıp tenkit eder. Bu bir savunma mekanizmasıdır. Kendi belirsizlikleri ile başa çıkma taktiğidir.

Partnerinizin sizi aldattığını düşünüyorsanız, bu belirtilere dikkat etmeniz faydalı olabilir. Ancak bu belirtilerin yanıltıcı olma ihtimali de bulunuyor. Partnerinizi çok iyi tanımanız sizi aldatıp aldatmadığını anlamanıza yardımcı olabilir. Kadınlar delil bulamasa da genelde hissediyorlar ve haklı çıkıyorlar. Böyle bir şey olduğunu düşünüyorsanız ayrıntılara dikkat edip sezgilerinize güvenerek hareket etmelisiniz.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş onlarda beğensin!

0
Didem Siklon

ZİRAAT MÜHENDİSİ.AB PROJELERİ UZMANI. AGRANAS DANIŞMANLIK FİRMASI SAHİBİ
Bir Format Seç
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Trivia Test
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevaplarla ilgili sorular dizisi
Anket
Voting to make decisions or determine opinions46/5000
Hikaye
Embed ve Visual ile Biçimlendirilmiş Metin
Liste
Klasik İnternet Dinletileri
Geri Sayım
Klasik İnternet Geri Sayımları
Listeyi Aç
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi gönderim için oy verin
İlan Listesi
En iyi liste öğesine karar vermek için oylama veya reddetme
Uydurma
Özel uydurmalar yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Ses
Soundcloud veya Mixcloud Embedleri
Görsel
Fotoğraf ya da GIF
Gif
GIF Formatı