Erkekler Ve Kadınlar Sadece Arkadaş Olabilir Mi?


0

Erkekler Ve Kadınlar Sadece Arkadaş Olabilir Mi?

Erkekler ve kadınlar sadece arkadaş olabilir mi? Sorusuna cevaben her iki cinsiyetinde birbirinden farklı cevapları olacağı su götürmez bir gerçektir. Soru sorulan kişiler büyük ihtimalle evet tabi ki cevabını vereceklerdir. Ancak yapılan araştırmalar evet tabi ki cevabının çok da doğru olmadığını gösteriyor.

erkekler ve kadınlar sadece arkadaş olabilir

Sadece arkadaş mıyız?

Arkadaş çiftler arasında yapılan bir araştırmada, sadece arkadaş mısınız? Sorusuna ya da erkek ve kadınlar sadece arkadaş olabilir mi? Sorusuna cevap aranmıştır. Araştırma kapsamında, arkadaş çiftler birbirinden ayrılarak sorular tek tek sorulmuştur.

Ancak alınan cevaplar ve yapılan araştırma oldukça ilgi çekici bulunmuştur. Yapılan araştırma sonucunda erkekler, kadın arkadaşlarını çekici bulduklarını ama arkadaşlığın bitmemesine adını bu durumu yok saydıklarını söylemişlerdir. Kadınlar ise sadece arkadaş olduklarını ve erkek arkadaşlarını hiç bu açıdan değerlendirmediklerini ifade etmişlerdir. Araştırma sonucunda, taraflardan birinin eninde sonunda karşı tarafa farklı duygular hissedebileceğini ortaya koymuş, özellikle farklı duygular besleyen tarafın erkekler olduğu saptanmıştır.

Amerika’da yapılan bir araştırma sosyal ve ekonomik hayatta, birlikte uzun saatler geçirmenin, ortak noktalar edinmenin erkek ve kadınların birbirlerini cinsellikten uzak görmelerine yol açtığı düşünülmektedir. Oysa ki, yapılan bir diğer araştırma kadın ve erkeğin arkadaş olamayacağını, birinden birinin karşı tarafa aşk ile bakabileceğini göstermiştir.

Buna karşılık bazı uzmanlar, değişen yaşam ve çalışma koşullarının kadınların ve erkeklerin daha uzun süre ve ortak alanlarda daha fazla vakit geçirdiklerini bu sebeple de birbirleriyle daha fazla iletişim içinde bulunduklarını o yüzden de arkadaş olabileceklerini savunur.

Siz sadece arkadaş mısınız?

Herkesin karşı cinsten çok iyi anlaştığı bir arkadaşı olabilir. Peki gerçekten sadece arkadaş mısınız? Sizinle yeni sevgilisini tanıştırdığında ya da yeni hoşlanmaya başladığı birinden bahsettiğinde ne hissediyorsunuz? Kıskanıyor musunuz? Yoksa umursamıyor musunuz? Bu sorulara verdiğiniz cevapları iyi düşünmenizi isteriz.

Hayatınız “En iyi arkadaşım Evleniyor”filminde dönmek üzere olabilir. Yeni sevgilisini tanıştırdığında kendinizi kötü hissediyor ve kıskançlık hissine kapılıyorsanız bir durup duygularınızı gözden geçirmenizin vakti gelmiş demektir.

Kadınlar ne düşünür? Erkekler ne ister?

Yapılan araştırmalarda ulaşılan sonuçlardan biri de kadınları karşı cinsle arkadaşlıklarını duygusal ve cinsellik bağlamına taşımadıklarını göstermiştir. %90 gibi bir oranla da erkek arkadaşlarına duygusal olarak bir his beslemediklerini söylemişlerdir.

Arkadaşlığın erkek tarafında ki boyutu ise biraz daha farklıdır. Yapılan araştırmalarda erkeklerin kadın arkadaşlarını çekici bulduklarını ama yakınlaşmaya çalışınca aralarındaki ilişkinin bitebileceğinden çekindikleri için harekete geçmediklerini belirtmişlerdir.

Kadınlar duruma sadece arkadaşlık tarafından bakarken erkekler “ne yapalım bu kadarı da” yeter çizgisinde kalmaya devam ediyor.

Günün sonunda ister taraflardan erkek ya da kadın olun sonunda şöyle bir tablo ortaya çıkıyor. Her iki tarafta istedikleri  ve seçtikleri kişilerle birliktelik yaşayabilirler. Ancak her iki tarafın ilişkisi de yürümez ve kimseyi bulamazsa, birbirimizi buluruz düşüncesiyle karşı karşıya kalmaları işten bile değil. Bu nedenle konu duygular olunca her iki tarafında neler hissettiğini bilmek çok da mümkün olamayabiliyor. Arkadaş mısınız değil misiniz sorusunun cevabını en iyi siz bilirsiniz.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş onlarda beğensin!

0
Didem Siklon

ZİRAAT MÜHENDİSİ.AB PROJELERİ UZMANI. AGRANAS DANIŞMANLIK FİRMASI SAHİBİ
Bir Format Seç
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Trivia Test
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevaplarla ilgili sorular dizisi
Anket
Voting to make decisions or determine opinions46/5000
Hikaye
Embed ve Visual ile Biçimlendirilmiş Metin
Liste
Klasik İnternet Dinletileri
Geri Sayım
Klasik İnternet Geri Sayımları
Listeyi Aç
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi gönderim için oy verin
İlan Listesi
En iyi liste öğesine karar vermek için oylama veya reddetme
Uydurma
Özel uydurmalar yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Ses
Soundcloud veya Mixcloud Embedleri
Görsel
Fotoğraf ya da GIF
Gif
GIF Formatı