Diyarbakır’da Eğitim Reformu


2
3 paylaşım, 2 Puanlar

Diyarbakır’da Eğitim Reformu

Diyarbakır’da eğitim reformu son dönemlerde gündem oldu. Halk arasında sevindirici kabul edilen olayın temelini milli eğitim müdürlüğündeki köklü değişimler oluşturuyor.

FEYSEL TAŞÇIER KİMDİR ?

feysel taşçıer

Doç. Dr. Feysel Taşçıer  1973 Diyarbakır/Bismil doğumlu. İlk, orta ve lise eğitimini Diyarbakır’da tamamladı. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümünü 1997 yılında bitirdi. 1998 Yılında Dicle Üniversitesi Felsefe Bölümünün kuruluşunda bulunarak aynı bölümde Araştırma Görevlisi olarak meslek hayatına başladı.

2001 – 2008 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümünde Araştırma Görevlisi olarak görev yapıp “Siyasal  Alanın Belirlenmesinde Şiddetin Rolü Üzerine Üç Görüş: “Hannah Arendt, Michel Foucault ve Giorgio Agamben” Üzerine Doktora Tezini verdi.

2011 ve 2017 yılları arasında Tarım Bakanlığında sırasıyla Bakan Danışmanlığı, Daire Başkanlığı ve Avrupa Birliği Dış İlişkiler Genel Müdürlüğünde Genel Müdür yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur. Pek çok ulusal ve uluslararası dergilerde, bilimsel araştırma makaleleri ve uluslararası sempozyumlarda yayınlanmış bildirileri bulunmaktadır. Eğitim Felsefesi, Şiddet Sorunu, Siyaset ve Hukuk Felsefesi ile birlikte politik psikoloji konularında çalışmalarda bulunmaktadır. İngilizce bilen Feysel Taşçıer evli olup üç kız çocuğu babasıdır.

Yeni Milli Eğitim Müdürü Feysel Taşçıer Reformları

Eğitim’de 81 il arasında 76. sırada bulunan Diyarbakır’a, İl Milli Eğitim Müdürü olarak bir doçent doktorun atanması, velileri eğitim ve öğretim konusunda rahatlattı denilebilir. Hem hatırı sayılır bir öz geçmişinin olması hem de göreve geldiği ilk günden beri söylentilere, eleştirilere aldırmadan az uyuyarak koşturmaya devam etmesi, gerçekten il eğitimine önemli katkılarının olacağını ispatlıyor.

diyarbakır milli eğitim müdürü feysel taşçıer

Hatta yaptığı üst düzey yönetici değişiklikleriyle de dikkatleri üzerine çekmiş olsa dahi, il halkı göreve getirdiği isimleri araştırdığında aslında öğrencilerin geleceğini teminat altına alma maksatlı olduğunu anlayabiliyor. Alışılmışın dışına çıkıp, makam, koltuk seviciliği yapmadan, ilçe ilçe, köy köy dolaşıp yorulmadan; öğretmenlerimizin neler yapabileceğini hatırlatıyor. Biliyor ki değişim ve gelişimin esas yapı taşı, öğrencilerle direkt temas halindeki öğretmenlerimizdir.

Bölgedeki yoğun değişime ilçelerde yeni açılan kütüphanelerin yanı sıra sosyal sorumluluk projelerine desteği de göz dolduruyor. İlçe görmemiş, köy görmemiş milli eğitim müdürlerine kıyasla yapılan ziyaretlerin sıklığını diliyoruz. Eğitim ve öğretime duyduğu saygıya ve çocuk sevgisine güveniyor. Başarılarının devamını diliyoruz.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş onlarda beğensin!

2
3 paylaşım, 2 Puanlar
Mahsun

Bir Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Format Seç
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Trivia Test
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevaplarla ilgili sorular dizisi
Anket
Voting to make decisions or determine opinions46/5000
Hikaye
Embed ve Visual ile Biçimlendirilmiş Metin
Liste
Klasik İnternet Dinletileri
Geri Sayım
Klasik İnternet Geri Sayımları
Listeyi Aç
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi gönderim için oy verin
İlan Listesi
En iyi liste öğesine karar vermek için oylama veya reddetme
Uydurma
Özel uydurmalar yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Ses
Soundcloud veya Mixcloud Embedleri
Görsel
Fotoğraf ya da GIF
Gif
GIF Formatı