Disleksi Hastaları İçin Özel Kalem Geliştiren Ege Çıtak


0
6 paylaşım

Disleksi Hastaları İçin Özel Kalem Geliştiren Ege Çıtak

Disleksi hastaları için arkadaşları Nisa Obuz, Nilsu Yılmaz Şenel Ravza Özsoy ve Batuhan Bars ile birlikte okuma ve öğrenme güçlüğünü azaltmak için özel bir kalem ve defter üretene Ege Çıtak kardeşimizin projesi.

disleksi hastalığına çözüm

İşte bu ülkenin çocukları diyerek göğsümüzü kabarttığımız bir haber daha.

Ege Çıtak, arkadaşlarıyla beraber DDK (Disleksi Devre Kalemi) ve DAD (Disleksi Alıştırma Defteri) olmak üzere iki proje geliştirdi. Bu projelerin patentini almak ve bölgesindeki Disleksi hastalarını ücretsiz tedavi etmek için Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’dan destek istedi.

Ege kardeşimiz ve arkadaşlarının geliştirdiği Disleksi devre kalemi, hastaların normalde ters gördüğü harfleri düz görmelerine yarıyor. Bu na ek olarak da hastaların öğrenme zorluğunu alt etmek için geliştirdikleri, Disleksi alıştırma defteri ile de okuma ve yazma pratiği yapmalarına olanak sağlıyor.

Kaynak: 1


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş onlarda beğensin!

0
6 paylaşım
Yusuf Albayrak
Biz de meşhurdur "kimse kendinden daha bilginini sevmez" bu da bizim yüzyıllar boyu süre gelen "Türk özgürdür, kimseye boyun eğmez" kalıbının bir parçasıdır. "Kişi kendi gibi sanır herkesi" düşüncesinden ziyade, eğri oturup doğru konuşuyor bilgimizi demagojistçe paylaşıyoruz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir