DEMAGOJİST TOPLULUK DEKLARASYONU- Demagojist

DEMAGOJİST TOPLULUK DEKLARASYONU

Demagojist birey’den başlayarak toplumun tüm kesimlerine kadar bilgiyi arttırmak ve paylaşmak için gayret eden bir topluluktur. Okuma oranlarında, Dünya milletleri içerisinde çok gerilerde olduğumuz gerçeği, sonuç olarak bir çok şey de geri kalmamızın temel nedeni.

Biz ulus olarak olarak sanayi devrimini kaçırmış, internet devrimini tam kavrayamamış ve endüstri 4.0 robotik teknolojileri de kaçırmak üzere olan bir toplumuz. Atatürk’ten sonra Türkiye’nin gelişmesi engellemek ve geciktirmek için tüm alanlarda, önümüz güçlü devlet ve şirketler tarafından tıkanmıştır.

Türkiye’nin Kısa Tarihi

Türk Milli Eğitimimiz sürekli kontrol altında tutulmuş, Köy Enstitülerinin kapatılmasıyla başlayan, bireylerin en iyi şekilde ilgi alanlarına göre meslek edinmelerinin önü kapatılmış, sürekli sistem değişiklikleri ile ulusumuzun eğitim adaptasyonu engellenmiştir.

Sanayimize ambargo uygulanmış 1980’lere kadar oluşan sanayimiz Serbest Ticaret Anlaşması ile yok edilmiş, ucuz ham madde ile rekabet edemez duruma getirilerek yerli üretim, gerek devlet eliyle gerekse uluslar arası güçlü şirket ve devletlerin fiyat politikaları ile rekabet ettirilemez duruma getirilmiştir. En büyük uçak, araba, motor fabrikalarımız tarihe gömülmüştür.

Sağlık alanındaki tüm yetkin bilim adamlarımıza rağmen tedavi için gerekli aşıları üretebilirken, 1996’dan beri yurt dışından şaibeli aşılar ile damgalanıyoruz. İlaç üreten fabrikalarımız yurt dışına bağımlı halde üretim ve ithalat yapmaktadır.

Tarım‘da Dünya’nın tahıl ambarı olma özelliğimizi 1950’lerden beri Marshall yardımlarından başlayarak alınan tarım ilaçları ve makineleri ile toprağımız verimsizleştirilmiş, motor üretme olanağımız elimizden alınarak geciktirilmiştir. Yerli tohumu yasaklayarak, DNA’sı değiştirilmiş GDO’lu ürünlerin üretimi ve ithalatı ile ulusumuzun genetiği ile oynanmaktadır.

Ekonomi alanında, kaçırdığımız tüm devrimlerin sonucunda Dünya’nın önde gelen devletlerinin sahip olduğu teknolojiye sahip olamıyor ve üretemiyoruz. Kendi madenlerimizi, petrolümüzü yine aynı devletlerle yapılan anlaşmalar nedeniyle çıkaramıyor, Dünya’yı 100 yıl geriden takip ediyoruz.

Savunma sanayimiz, kapatılan ağır sanayi fabrikalarımız neticesinde gelişmemiş ve dışa bağımlı hale getirilmiştir. Kendi uçaklarımızı, tanklarımızı, silahlarımızı minimal miktarda üretiyor fakat %80 oranında büyük devletlerin eline bakıyoruz.

Medyamız Dünya çapında bireysel ya da takım halinde elde ettiğimiz spor, akademik, bilimsel başarılara yer vermiyor ya da çok az yer veriyor, gündem haline getirilmiyor. İnsanlarımızı siyaset ve magazinle sürekli meşgul ederek düşünmesi, sorgulaması ve üretmesi engelleniyor.

Demagojist Topluluğu’nun Kuruluş Amacı ve Hedefleri 

Demagojist olarak tüm yazarlarımız ve katkıda bulunan üyelerimiz ile bilgiyi hızla yaymaya ve gündem oluşturarak önem derecesi yüksek, konuşulmayan konuları konuşmak ve fikir üretmek için çabalıyoruz.

“Çalışmadan, öğrenmeden, yorulmadan rahat yaşamanın yollarını alışkanlık haline getirmiş milletler; evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra da istikballerini kaybetmeye mahkumdurlar.” 

Bir Format Seç
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Trivia Test
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevaplarla ilgili sorular dizisi
Anket
Voting to make decisions or determine opinions46/5000
Hikaye
Embed ve Visual ile Biçimlendirilmiş Metin
Liste
Klasik İnternet Dinletileri
Geri Sayım
Klasik İnternet Geri Sayımları
Listeyi Aç
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi gönderim için oy verin
İlan Listesi
En iyi liste öğesine karar vermek için oylama veya reddetme
Uydurma
Özel uydurmalar yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Video
Youtube, Vimeo veya Vine Embedleri
Ses
Soundcloud veya Mixcloud Embedleri
Görsel
Fotoğraf ya da GIF
Gif
GIF Formatı