Çekim Yasası


0

Çekim Yasası

Çekim yasası nedir? Tüm isteklerimizi evren bize verir mi? Çekim yasası ile her şey mümkün desem şu an neyi isterdiniz? Hayatımızda olumlu ve olumsuz gelişen her şeyin kaynağının evren ve bizim isteklerimiz doğrultusunda olduğunu belirtmek isterim. Biz neyi istiyorsak veya neyi düşünüyorsak onu çekiyoruz kendimize. Peki istemeden ya da korktuğumuz şeylerin başımıza gelmesinin sebebi nedir?

Çekim Yasası Nedir?

Hayatımız boyunca en az 1 kez bile olsa olumlu düşünmenin olumlu sonuçlar doğuracağını düşünmüş ve bunu denemişizdir. Ayrıca yine olumlu düşünmenin pozitif etkisini ruhumuzda ve çevremizde yine en az 1 defa hissetmişizdir. Peki tüm bunlar olumlu düşündüğümüz için mi oldu yoksa hepsi birer tesadüften mi ibaretti? Pozitif düşün, pozitif hisset ve pozitif olsun mottosunu duysanız bile koskoca evren beni mi duyacak onca insanın içinden beni mi görecek diyerek olumsuzluğa kapılan çok sayıda insan var. Ancak insan ve evren arasındaki enerji sandığınızdan çok daha görkemli ve kuvvetli.

Çekim yasası; Evren ve insan arasındaki bağın enerji kaynağı ile iletişime geçiş yöntemidir. Bizlerin ağzından çıkan her kelime, beyinlerimizden geçen her düşünce, çevremize ve kendimize olan karşı olan yaşadığımız her duygu ve tutum. Tüm bunların evrene iletilerek bizlere geri dönüş sağladığını biliyor muydunuz? Bizlerin dilinde var olan ”Ne ekersen onu biçersin”, ”Her koyun kendi bacağından asılır” veya ”Nasıl yaşarsan öyle ölürsün” gibi atasözlerinin anlamını hiç düşündünüz mü? Fark edileceği üzere nasıl bir yol izlersen, nasıl dileklerde bulunursan ve ne kadar olumlu olursan hayatına onu çekersin demenin bir anlamı tüm bu sözler.

çekim yasası nasıl uygulanır

Aslında evrenin sırrının çekim yasası olduğunu ve olayın aslında bu konuyu iyice idrak ederek buna göre yaşamak olduğunu fark etmenizi isterim. Ayrıca bunun için belli bir görüşünüz, diliniz, dininiz ve ırkınız olmasına gerek yok. Oldukça kolay ve basit bir yöntemi hayatınıza almanız dahilinde sizlere getireceği mucizelere tanık olmayı kim istemez ki? Ancak konu şu ki çekim yasasını doğru uygulamak gerekmektedir. Ancak bu şekilde mucizelere tanıklık edebilirsiniz. Asıl soru bunu nasıl doğru uygulayabiliriz?

Çekim Yasası Nasıl Uygulanır?

Avustralyalı bir yazar olan Rhonda Byrne’ nin yazmış olduğu ”Secret” kitabında bunu oldukça detaylı bir şekilde anlattı. Evrenin sırrı var ve açığa çıktı bunu kullanmak ise tamamen sizlere kalmış. Evrenin içerisindeki her şey enerjilerden oluşmaktadır. Bu enerjiyi doğru kullanarak yönetebildiğimiz taktirde hayatımızda yaşayacaklarımızın yolunu değiştirmek mümkün. Olumlu ve olumsuz her enerjiyi yaymaktayız ve bunların da hayatlarımıza geri dönüşlerini görmekteyiz. Yani yaşadığınız ne varsa sizden çıkan şeyler olarak kaderinize yön veriyor. O zaman sadece olumlu düşünmek ile istediğimiz hayatı yaşayabilir miyiz? Neler yapmanız gerektiğini sırası ile aşağıda bulabilirsiniz.

 • Pozitif Düşünce Yapısı: Hayal kur başarılı, mutlu, sağlıklı, zengin, güzel/ yakışıklı olduğunu istediğin aşkı bulduğunu düşün. Yapmak istediğin ne varsa hayallerinde kendini o anda gör olmuş gibi hisset. Enerjini ve niyetini güçlendirmek için her gün 5 dakika bile olsa bunu temiz bir zihin ile düşün.

pozitif düşünce yapısı ve olumlu kelimeler

 • Eksik Olana Değil İstediğine Odaklan: Yaşadığın aşk acısını, eskiyen evini veya sıkıntı çektiğin şeyleri düşünme. Bunun yerine aklında olan arabayı aldığını, kendi işini kurduğunu, hayalindeki evde oturduğunu hayal et. Hatta gez evin içinde duvar boya renklerine, pencerenden manzarana, koltuğunun rahatlığına bak. Eski olana odaklanırsan eskide kalırsın yeni olmasını istediğine odaklan ki gidişat o yöne aksın. Örnek olarak keşke annem hasta olmasaydı değil, annem oldukça sağlıklı ve dinç bir kadın gibi veya keşke evimin mutfağı güzel olsaydı gibi değil, evimin mutfağındaki dolaplar harika görünüyor gibi.

 

 • Olumlu Kelimeler Kullan: İsteklerini belirtirken olumlu kelimeler kullanmak gerekir. Örnek olarak ”Sevdiğim insanı kaybetmek istemiyorum” bu olumsuz. Ancak ”Sevdiğim insanı kazanmak istiyorum” işte bu olumlu. Bunu cümle kurarken ayırabilmek için kazanmak ve kaybetmek gibi kelimelerin anlamlarını iyice kavrarsanız zorluk çekmezsiniz. Çünkü evren negatif kelimeyi de enerji olarak alır ve çekim yasası ise bunu çeker daha sonra geri iletir.

 

 • Sahip Olduğun Her Şey İçin Teşekkür: Sahip olduklarının kıymetini bilmelisin ki daha fazlası gelsin. Hayatında teşekkür edeceğin şeyler olduğunu bilmek olumlu düşünmene yardımcı olacaktır. Bu yüzden sabah kalktığında veya gün içerisinde sahip oldukların için sesli bir şekilde minnettar olduğunu belirt. Bunu bir dostuna da hayatında sana kattığı güzel şeyler için söyleyebilirsin.

teşekkür etmenin ve sevginin gücü

 • Medite Olmayı Öğren: Yaşamın getirdiği zorluklar ve mücadelelerden dolayı stresli olmaktayız. Ancak tüm stres, kaygı ve korkularımızı bir yana bırakmalıyız. Çünkü bunları bedenimizde barındırarak etrafa yaymak bize dönmesini sağlayacaktır. Günde 5 dakika bile olsa meditasyon yaparak tüm olumsuz duyguları çöpe atarak kendinizi deşarj edin. Rahat bir pozisyonda otur, gözlerini kapat ve zihnini dinlendir. Bu süreçte istersen meditasyon müziği açabilir veya olumlu düşüncelere dalabilirsiniz.

 

 • Pozitif Kalmayı Öğrenmek İçin Kendine Zaman Tanı: Daha önce denemediysen kaygılarını, korkularını ve üzüntülerini tersine çevirmek zor olabilir. Bu durumda kendine yüklenmek yerine zaman tanı ve sakinliğini koru. Çekim yasasını deneyen herkes en başta zorlanabilir. Sonuçta hayatını inşa etmek ve bunun için bilmediğin bir şeyler öğrenerek uygulamak herkes için zorlayıcı olabilir. Bu durumda pozitif olmayı kestirip atmak yerine aklına olumsuzluklar geldiğinde korkmadan onlar ile yüzleş ve sakinleş. Daha sonra tekrardan pozitif düşüncelere geçiş yapabilirsin.

 

 • Pano Oluştur: İstediğin bir yaşam ve arzuladığın hayallerin için odanda bulunacak olan bir mantar pano alabilirsin. Hayalindeki kariyer, ev, iş veya gezmek istediğin ülkelere dair resimleri bu panoda kolaj yapabilirsin. Yapmak istediğin, hedeflediğin ne varsa bir kağıda yazıp panoya asabilirsin. Bu sürekli isteklerine bakmanı ve motive olmanı sağlayarak hedefinden ayrılmadan ilerlemene yardımcı olurken çekim yasası ile hedeflerini sana yaklaştıracak.

hayalindeki ev, arabaya sahip ol

 • Hedefe Giden Yolda Ufak Adımlar: Belirlediğin hedefine ulaşmak gözünde büyüyor olabilir. Bir anda yüklenmek zaten yorucu ve başarısız bir girişim olur. Kendine zaman tanı ve sürece uyum sağla. Örnek olarak oldukça fit ve çekici bir bedene sahip olmak istiyorsun ancak spor yapacak gücü kendinde bulamıyorsun. Bir anda spor salonuna yazılıp daha sonra gitmek için üşeneceğin duruma gelme. Öncelik ile günlük 10 dakika olarak başla ve bu zaman dilimini esneme ve ısınma hareketleri için kullan. Ertesi gün yine aynı saatte 10 dakika aynı rutin ve üzerine 5 dakikalık 1 egzersiz koyarak ilerle. Gün geçtikçe hem ruhun hem bedenin alıştıkça bu artık senin için rutin olacak ve uzun vadede kalıcı olarak istediğini almış olacaksın.

 

 • İstemekten Çekinme: İnsanlar senin ne istediğini ve düşündüğünü bilemezler. Bu yüzden onların seni anlamasını bekleme sen kendin söyle. Birisi seni üzdüğünde keşke beni anlasa böyle yapmasa demek yerine ona kendini üzgün hissettiğini ve yaşanan durumun tekrar olmasını istemediğini belirt.

 

 • Kendin ile Konuş: Kendini motive edecek tüm sihirli sözcükleri kullan. İç sesin ile konuş kendinle gerçekten huzurlu musun, ihtiyaçların ve isteklerin neler belirleyerek konuşmanı gerçekleştir. Korkularını yenmek için de bu konuşmayı yapabilirsin.

 

 • Bakış Açını ve Tepkini Değiştir: Çok istediğin bir şey olmayabilir veya işini kaybedebilirsin buna sızlanmak ve üzülmek yerine olacağı varmış daha iyisi gelir demeyi öğren. Dirençli ol bu konuda. Elbette olacak tüm olumsuz olayları engelleyemeyiz ancak tepkimizi değiştirebiliriz. Olumlu açıdan bakmaya başlayınca aslında zihninizde ve hayatınızda negatifliklere yer vermediğiniz için önünüze daha iyi olan olayların çıkması çok daha muhtemel oluyor.

Sonsuz evrende bir toz tanesi kadar küçüğüz ve isteklerimiz evren için oldukça kolay. Neden önümüzdeki hayatı doyasıya ve güzel yaşamak varken endişeler, korkular ve sıkıntılar içerisinde geçirelim ki? Artık çekim yasası ile neler yapabileceğinizi biliyorsunuz. Öyleyse çekim yasasının gücünü kullanmayı deneyin ve gelen mucizelere tanıklık edin. Aynı frekansta olan ne varsa kendine çeker. Bunu tanıştığınız insanlar ile anlaşmak veya ısınamamak gibi düşünebilirsiniz.

çekim yasası ile hedeflerine ulaş

Sürekli olumlu ve güzel şeyler isteyin. Olmuş gibi hayal edin ve kendinizle olmuş gibi konuşun. Mesela istediğin evi aldığında verandasına ne koymak isterdin ince ve detaylı imgeleyerek yapın bunu. Siz farkında olmasanız da ne düşünür ve ne istersen onu çekersin. Korktuğun şeylerin başına gelmesinin sebebi de budur. Çekim yasasının anlamı zaten budur. Hangi duygu ve konu üzerinde yoğunlaşarak enerji yayarsan ona dönüşür ve ona yaklaşırsın. Bu yüzden iyi düşün iyi olsun.


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş onlarda beğensin!

0

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Format Seç
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Trivia Test
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevaplarla ilgili sorular dizisi
Anket
Voting to make decisions or determine opinions46/5000
Hikaye
Embed ve Visual ile Biçimlendirilmiş Metin
Liste
Klasik İnternet Dinletileri
Geri Sayım
Klasik İnternet Geri Sayımları
Listeyi Aç
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi gönderim için oy verin
İlan Listesi
En iyi liste öğesine karar vermek için oylama veya reddetme
Uydurma
Özel uydurmalar yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Ses
Soundcloud veya Mixcloud Embedleri
Görsel
Fotoğraf ya da GIF
Gif
GIF Formatı