Astroloji Nedir?


0

Astroloji, gezen ve yıldızların insanların üzerindeki etkisini yorumlayan bir bilim dalı olarak bilinir. İnsanoğlunun yazılı tarihinden beri bilinen bilim olan astroloji tam olarak nedir ve nasıl ortaya çıkmıştır?

“Astroloji” deyince çoğu insanın aklına burçlar geliyor. Gezegenleri, çekim gücünü inceleyip bunun insanların karakterleri üzerindeki etkiyi araştıran bu bilim dalı çok eskilere dayanıyor.

Astroloji, insanın dönemlerini, fırsatlarını, şans zamanlarını, doğum haritalarınızda sizi kısıtlayan, zorlayan gecikmeleri gösterir. Astroloji insanlara hangi dönemlerde nasıl davranmalarını, insanları yapacakları hataları yapmamaları için uyarır. Her şeyin insanın elinde olunduğunu ve insanların kendi yaşamlarına yön verme gücünün olduğunu söyleyen bu bilim dalı insanların nasıl davranmaları gerektiği hakkında bilgiler verirler. Bazı bilimler tarafından bilim dalı olarak kabul edilmeyen Astrolojinin tarihi çok eskilere dayanıyor.

astroloji nedir

Modern Zamanlarda Astroloji
Günümüzde bilgisayarların gelişmesiyle birlikte bu işlemleri kolay birşekilde gerçekleştiren yıldız harita programı gerçekleştirildi. Daha sonraları bu siteler internet için düzenlenerek ve internet yardımıyla kişisel yıldız haritalarına çevrilmiştir ve artık herkes internet üzerinde burç yorumlarını bu şekilde öğreniyordu. Oysa eskiden gökyüzünün incelenmesi ve uzun uğraşlar sonucu bu işlemler gerçekleşiyordu.

Astrolojinin Kısa Tarihçesi

Astroloji insanlık tarihi kadar eskidir. Tarihteki uygarlıklara bakıldığında ilk uygarlıklar, Babil, Mısır, Hint, Çin, Maya, Yunan, Roma ve Arap uygarlıkları Astroloji ile ilgilenmişlerdir ve bu zamanlarda araştırmalar yapılarak günümüze kadar gelmiştir. Çevreyi, gökyüzünü, insanları anlamak için astroloji ile ilgilenilmeye başlamıştır.

Zodyak yani burçlar kuşağı ilk astrolojik çalışmaları M.S 180 yılında Yunan matematikçi ve astronom Ptolemy tarafından bu günkü şekli verilmiştir. Daha sonraları geliştirilerek günümüzdeki haline getirilmiştir. Çoğu kişi Astrolojiye inanmaz ama düşünmekte fayda vardır. İnsanlık tarihi kadar köklü olan bu bilim dalı inandırıcılığı olmasaydı bugüne kadar gelemezdi. Birileri tarafından inanılıyor ve çok sağlam delilere dayanıyor ki bu zamana kadar gelmiştir

astroloji nedir1


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş onlarda beğensin!

0
Yusuf Albayrak
Biz de meşhurdur "kimse kendinden daha bilginini sevmez" bu da bizim yüzyıllar boyu süre gelen "Türk özgürdür, kimseye boyun eğmez" kalıbının bir parçasıdır. "Kişi kendi gibi sanır herkesi" düşüncesinden ziyade, eğri oturup doğru konuşuyor bilgimizi demagojistçe paylaşıyoruz.

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Format Seç
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Trivia Test
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevaplarla ilgili sorular dizisi
Anket
Voting to make decisions or determine opinions46/5000
Hikaye
Embed ve Visual ile Biçimlendirilmiş Metin
Liste
Klasik İnternet Dinletileri
Geri Sayım
Klasik İnternet Geri Sayımları
Listeyi Aç
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi gönderim için oy verin
İlan Listesi
En iyi liste öğesine karar vermek için oylama veya reddetme
Uydurma
Özel uydurmalar yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Ses
Soundcloud veya Mixcloud Embedleri
Görsel
Fotoğraf ya da GIF
Gif
GIF Formatı