Akın Akınözü Kimdir?


0

Akın Akınözü Kimdir?

Akın Akınözü kimdir, asıl adı Süreyya Akın 1990 yılında Ankara’da dünyaya geldi. Büyük Kolej mezunu olarak lise hayatını tamamlayan Akınözü, General Studies IC Berkeley Applied Math(Uygulamalı Matematik) alanında da lisans eğitimi aldı.Üniversite hayatını bitirdikten sonra oyunculuğa yöneldi ve o yönde eğitimler aldı.

akın akınözü kimdir nereli kaç yaşında

2015 yılında yayına başlayan Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisi ile ilk kez televizyon ekranlarında boy gösterdi. Asıl çıkışını ise 2019-2021 yılları arasında yayımlanan Hercai dizisinde hayat verdiği Miran karakteriyle yakalamıştır.  Akınözü 22.09.1990 tarihinde doğmuştur.

Akın Akınözü Nereli?

Aslen Ankaralıdır.

Akın Akınözü Nasıl Ünlü Oldu?

Akın Akınözü, 1990 yılında Ankara’da doğdu. 29 yaşında. Los Angeles General Studies, UC Berkeley Applied Math alanında eğitimini tamamlayan Akın Akınözü, oyunculuk üzerine eğitim almıştır. Akın Akınözü, 2014 yılında Azrail sinema filmi ile kariyerine adım atmıştır.

2015 yılında ise Muhteşem Yüzyıl dizisi ile ilk kez televizyon ekranlarında boy göstermiş olan Akın Akınözü daha sonra ise Arkadaşlar İyidir dizisinde rol almıştır.

Akın Akınözü’nün Annesi

Hercai dizisinde Miran Aslanbey karakterine hayat veren, milyonların beğendiği Akın Akınözü’nün annesi de kendisi gibi oyuncu çıktı. Başarılı oyunculuğu ve yakışıklılığıyla kısa sürede milyonlarca hayrana kavuşan Akın Akınözü’nün annesi Özlem Akınözü, oğlundan daha ünlüymüş.

akın akınözü annesi

Kendisi gibi annesi de oyuncu olan Akın Akınözü’nün annesi Özlem Akınözü de şimdiye kadar birçok dizide ve filmde rol almış. Özlem Akınözü’nün bugüne kadar oynadığı dizi ve filmler ise şöyle:

akın akınözü annesiyle

Sensiz Olmuyor (Sema), Sahte Prenses (Sabahat), Dicle (Revnak), Tek Türkiye (Zelal), Karagül, Zeytin Tepesi ve Payitaht Abdülhamit dizilerinde rol almıştır. Ayrıca 2018 yılında Deliha 2.

Hercai Dizi Setindeki Olay

Hercai dizisinin genel koordinatörü olan Suat Erdoğmuş tarafından Akın Akınözü’nün “sette olay çıkardığı ve küfürler ettiği” gerekçesiyle hakkında suç duyurusunda bulunduğu açıklandı. Erdoğmuş, Akınözü’nün bazı zamanlarda sete alkollü ve geç geldiğini, hakaret edici söylemlerde bulunduğunu ifade etti; kendisi hakkında savcılığa verdiği beyanı “aslı astarı olmayan” olarak nitelendirdi ve sete 5 veya 6 saat geç gelmesinden ötürü final bölümü üzerinde çeşitli değişiklikler yapılması zorunda kaldığını belirtti.

akın akınözü kimdir

Akınözü, ilk olarak sessiz kalmayı tercih ettiğini belirterek ortaya atılan iddiaların gerçeği yansıtmadığını ve dolayısıyla açıklama yapma yükümlülüğü altına girdini söyledi. 19 Nisan 2021’de sahne öncesi hazırlığın yapıldığı esnada karavanda bulunduğunu belirtti ve set sorumlusunun, kendisiyle ilgili bir aksaklık olmamasına rağmen tehdit içerikli söylemlerde bulunduğunu ve hakaret ettiğini söyledi.

Olayın ardından ilgili resmî makamlara müracaat ettiğini açıkladı. Dava hala sürüyor, gizliliğini koruyor. Akın Akınözü’nü yakından tanıyan insanlar, set arkadaşları ve sete konuk giden misafirler her zaman Akın Akınözü’nün disiplin ve özveriyle işini yapmaya çalıştığını söylerler

Akın Akınözü Boyu ve Burcu

Akın Akınözü 1.80 metre boyunda, 76 kilo ve Başak burcudur.

Akın Akınözü Bekar mı?

2022 itibari ile bekardır. Sandra Pestemalciyan ile 8 yıldır süren bir sevgililik dönemi bulunuyor. Evlilik sorularına Akın Akınözü, “Bakalım. Tadını çıkarıyoruz. Hayallerimizi gerçekleştiriyoruz. Onun da zamanı geldiğinde tabii ki eğer bizim hayallerimize hizmet edecekse neden olmasın?” diyerek cevap verdi.

akın akınözü annesi sevgilisi

Akın Akınözü Eski Hali

Oynadığı Diziler

  • 2015 Muhteşem Yüzyıl / Kösem İvan Ali / Yardımcı Karakter
  • 2016 Arkadaşlar İyidir / Yunus Çağlayan / Yardımcı Karakter
  • 2017-2018 Aslan Ailem / Murat Aslan / Başrol Oyuncusu
  • 2017-2018 Payitaht: Abdülhamid / Ömer / Yardımcı Karakter
  • 2019- Hercai / Miran Aslanbey / Başrol Oyuncusu

Sosyal Medya Adresleri ve İletişim

Facebook: Akinakinozupage

Instagram: akinakinozu

Twitter: akinakinozu


Beğendin mi? Arkadaşlarınla paylaş onlarda beğensin!

0

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir Format Seç
Kişisel Test
Kişiliğe dair bir şey ortaya çıkarmayı amaçlayan sorular dizisi
Trivia Test
Bilgiyi kontrol etmeyi amaçlayan doğru ve yanlış cevaplarla ilgili sorular dizisi
Anket
Voting to make decisions or determine opinions46/5000
Hikaye
Embed ve Visual ile Biçimlendirilmiş Metin
Liste
Klasik İnternet Dinletileri
Geri Sayım
Klasik İnternet Geri Sayımları
Listeyi Aç
Kendi öğenizi gönderin ve en iyi gönderim için oy verin
İlan Listesi
En iyi liste öğesine karar vermek için oylama veya reddetme
Uydurma
Özel uydurmalar yapmak için kendi resimlerinizi yükleyin
Video
Youtube and Vimeo Embeds
Ses
Soundcloud veya Mixcloud Embedleri
Görsel
Fotoğraf ya da GIF
Gif
GIF Formatı